A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр Володимирської міської ради

Рекомендації батькам щодо фізичної активності діток із синдромом Дауна

Рекомендації батькам щодо фізичної активності діток із синдромом Дауна

 Автор Вікторія Конєвич

Діти із синдромом Дауна беруть участь у менших фізичних навантаженнях, ніж інші діти, включаючи дітей із затримкою розвитку та інтелектуальними вадами без синдрому Дауна. Цей брак фізичної активності, ймовірно, сприяє надмірній вазі або ожирінню. Це в свою чергу підвищує ризик виникнення вторинних станів, пов’язаних з ожирінням, таких як біль у суглобах, зниження витривалості та діабет. Один із способів вирішити проблеми з вагою – почати програму вправ.

Якщо ваша дитина не займається регулярними фізичними вправами, ви можете почати з виявлення причин бездіяльності і способів їх усунення. Це можуть бути фізичні причини (відсутність парку біля дому), психологічні (стах, відсутність впевненості у спортивній майстерності) чи відсутність гуртка, яким цікавиться ваша дитина.

Поміркуйте над бар’єрами для фізичних навантажень у житті вашої дитини та подумайте, як би ви могли вирішити ці обмеження, щоб допомогти дитині. Можна звернутися за допомогою до вчителя фізкультури, чи реабілітолога в ІРЦ.

Члени сім’ї можуть бути відмінними стимулами щодо занять фізичними вправами дома. Вони можуть допомогти дитині або дорослому з синдромом Дауна здійснити програму вправ, що включає описані нижче компоненти.

Посилення

Мета – зміцнення м’язів – перевантажити м’яз, щоб він з часом зміцнювався. Це може бути здійснено за допомогою використання ваг, гімнастичного обладнання, домашнього інвентаря або власної маси людини, залежно від початкової точки людини.

Прагніть зміцнити всі частини тіла – руки, ноги та серцевину. Використовуйте просту програму фізичних вправ, порадившись перед цим із реабілітологом в ІРЦ або вчителем лікувальної фізкультури чи терапевтом.

Наприклад, прості серцево-судинні вправи можуть сприяти підвищенню простоти ходьби протягом всього шкільного дня, не вимагаючи перерв на відпочинок, можливості піднятися на гірку і грати без задишки, а також покращити працездатність у спортивних заняттях.

Існує багато способів включити серцево-судинні вправи в розпорядження дитини, включаючи:

Участь у плавальній програмі

Використання тренажерів, таких як бігова доріжка, лежачий велосипед

Рекреаційні заходи, такі як ходьба, їзда на велосипеді та пробіжки

Якщо ваша дитина з синдромом Дауна зараз не займається фізичними вправами, вона повинна починати повільно. Наприклад, закликайте дитину ходити п’ять хвилин, а потім поступово збільшуйте час або відстань. Особи з синдромом Дауна, за якими слідкує кардіолог, повинні проконсультуватися зі своїм лікарем перед початком фізичних вправ на витривалість.

Баланс

Завдання на баланс часто є найбільш приємною частиною плану вправ і можуть сприяти покращенню навичок занять спортом або кращій мобільності в повсякденному житті. Наприклад, заняття єдиноборствами, танцями, чи просто стояти на одній нозі.

60 хвилин на день

Допоможіть дитині прагнути до 60 хвилин фізичних вправ щодня. Це може бути поєднанням зміцнювальних, серцево-судинних та врівноважуючих заходів, і це не потрібно виконувати за один безперервний проміжок часу. Наприклад, діяльність дитини може включати 10-хвилинну прогулянку до школи, 20 хвилин баскетболу під час перерви та 30-хвилинне тренування, плавання чи біг після обіду.

Успіх

Будь-яка програма фізичної активності повинна включати в себе приємні заняття, які мають значення для дитини.

Допомагаючи дитині з синдромом Дауна розробити програму вправ, врахуйте, якими видами діяльності їй подобається займатися. Якщо вашій дитині подобається музика, подумайте про танцювальний гурток, якщо ж вона любить воду, напевно, плавання буде для найбільш корисним.

Постарайтеся планувати свій родинний час так, щоб у вас була можливість покататися на велосипеді з вашою дитинкою, на вихідні піти в похід в літній час. Знайдіть заходи, які є найбільш значущими для вас або вашої дитини і спробуйте включити їх у своє щоденне життя, щоб сприяти постійному інтересу до фізичних навантажень.

Перед початком програми фізичних вправ проконсультуйтеся з лікарем, якщо у дитини є якісь обмеження.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень