A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Інклюзивно-ресурсний центр Володимирської міської ради
Волинь

Аутизм

Дата: 14.11.2024 13:19
Кількість переглядів: 9

аутизм

 

 

Переглянути

 документ

 

Ключові факти

  • Аутизм, який також називають розладом аутистичного спектру, являє собою різноманітну групу станів, пов’язаних із розвитком мозку.
  • Приблизно 1 зі 100 дітей має аутизм.
  • Характеристики можуть бути виявлені в ранньому дитинстві, але діагноз аутизму часто встановлюється набагато пізніше.
  • Здібності та потреби людей з аутизмом відрізняються і можуть змінюватися з часом. У той час як деякі люди з аутизмом можуть жити самостійно, інші мають серйозні порушення та потребують догляду та підтримки протягом усього життя.
  • Психосоціальні втручання, що ґрунтуються на доказах, можуть покращити комунікативні та соціальні навички, позитивно вплинувши на благополуччя та якість життя як аутистів, так і осіб, які за ними доглядають.
  • Догляд за людьми з аутизмом має супроводжуватися діями на рівні громади та суспільства для більшої доступності, інклюзивності та підтримки.

Огляд

Розлади аутистичного спектру (РАС) — це різноманітна група станів. Вони характеризуються певним ступенем труднощів із соціальною взаємодією та спілкуванням. Іншими характеристиками є нетипові моделі діяльності та поведінки, такі як труднощі з переходом від однієї діяльності до іншої, зосередженість на деталях і незвичні реакції на відчуття.

Здібності та потреби людей з аутизмом відрізняються і можуть змінюватися з часом. У той час як деякі люди з аутизмом можуть жити самостійно, інші мають серйозні порушення та потребують догляду та підтримки протягом усього життя. Аутизм часто впливає на освіту та можливості працевлаштування. Крім того, вимоги до сімей, які надають допомогу та підтримку, можуть бути значними. Ставлення суспільства та рівень підтримки, що надається місцевими та національними органами влади, є важливими факторами, що визначають якість життя людей з аутизмом.

Характеристики аутизму можуть бути виявлені в ранньому дитинстві, але аутизм часто діагностується набагато пізніше.

Люди з аутизмом часто мають супутні захворювання, включаючи епілепсію, депресію, тривожність і синдром дефіциту уваги з гіперактивністю, а також складну поведінку, таку як проблеми зі сном і самотравмування. Рівень інтелектуального функціонування аутистів дуже різниться, починаючи від глибоких порушень і закінчуючи вищими рівнями.

Епідеміологія

За оцінками, у всьому світі приблизно 1 зі 100 дітей страждає на аутизм (1) . Ця оцінка є середньою цифрою, і зареєстрована поширеність суттєво відрізняється в різних дослідженнях. Деякі добре контрольовані дослідження, однак, повідомляють про значно вищі цифри. Поширеність аутизму в багатьох країнах із низьким і середнім рівнем доходу невідома.

причини

 

Наявні наукові дані свідчать про те, що ймовірно існує багато факторів, які підвищують ймовірність розвитку у дитини аутизму, включно з екологічними та генетичними факторами.

Великі дослідження з використанням різноманітних методів, які проводилися протягом багатьох років, показали, що вакцина проти кору, паротиту та краснухи не викликає аутизму. Дослідження, які вважалися такими, що вказують на будь-який такий зв’язок, були помилковими, а деякі з авторів мали незаявлені упередження, які вплинули на те, що вони повідомляли про свої дослідження  (2,3,4) .

Докази також показують, що інші дитячі вакцини не підвищують ризик аутизму. Великі дослідження консерванту тіомерсалу та добавки алюмінію, які містяться в деяких інактивованих вакцинах, зробили переконливий висновок, що ці компоненти дитячих вакцин не підвищують ризик аутизму.

 

Оцінка та догляд

Широкий спектр втручань, починаючи з раннього дитинства та протягом усього життя, може оптимізувати розвиток, здоров’я, благополуччя та якість життя аутистів. Своєчасний доступ до психосоціальних втручань на основі доказів може покращити здатність дітей-аутистів ефективно спілкуватися та соціально взаємодіяти. Рекомендується спостереження за розвитком дитини як частина звичайного догляду за здоров’ям матері та дитини.

Важливо, щоб після діагностики аутизму дітям, підліткам і дорослим з аутизмом та особам, які за ними доглядають, була запропонована відповідна інформація, послуги, рекомендації та практична підтримка відповідно до їхніх індивідуальних потреб і вподобань, що розвиваються.

Потреби людей з аутизмом у медичному обслуговуванні є складними та вимагають ряду інтегрованих послуг, які включають зміцнення здоров’я, догляд та реабілітацію. Співпраця між сектором охорони здоров’я та іншими секторами, зокрема освітою, працевлаштуванням і соціальним забезпеченням, є важливою.

Втручання для людей з аутизмом та іншими порушеннями розвитку необхідно розробляти та здійснювати за участю людей, які живуть із такими захворюваннями. Догляд має супроводжуватися діями на рівні громади та суспільства для більшої доступності, інклюзивності та підтримки.

права людини

Усі люди, включаючи людей з аутизмом, мають право на найвищий досяжний рівень фізичного та психічного здоров’я.

І все ж люди з аутизмом часто піддаються стигмі та дискримінації, включаючи несправедливе позбавлення медичної допомоги, освіти та можливостей залучатися та брати участь у своїх громадах.

Люди з аутизмом мають такі ж проблеми зі здоров’ям, як і загальне населення. Однак вони можуть, крім того, мати особливі потреби в охороні здоров’я, пов’язані з аутизмом або іншими супутніми захворюваннями. Вони можуть бути більш уразливими до розвитку хронічних неінфекційних станів через такі поведінкові фактори ризику, як відсутність фізичної активності та неправильні харчові уподобання, а також піддаються більшому ризику насильства, травм і жорстокого поводження.

Люди з аутизмом потребують доступних медичних послуг для загальних медичних потреб, як і решта населення, включаючи промоційні та профілактичні послуги та лікування гострих і хронічних захворювань. Тим не менш, люди з аутизмом мають більший рівень незадоволених потреб у медичному обслуговуванні порівняно з населенням в цілому. Вони також більш уразливі під час надзвичайних гуманітарних ситуацій. Загальною перешкодою є недостатнє знання та розуміння аутизму постачальниками медичних послуг.

Резолюція ВООЗ щодо розладів аутистичного спектру 

У травні 2014 року Шістдесят сьома сесія Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я прийняла резолюцію під назвою Комплексні та скоординовані зусилля щодо лікування розладів аутистичного спектру , які підтримали понад 60 країн.

Резолюція закликає ВООЗ співпрацювати з державами-членами та партнерськими установами для зміцнення національних можливостей у боротьбі з РАС та іншими вадами розвитку.

відповідь ВООЗ

ВООЗ та партнери визнають необхідність зміцнення можливостей країн сприяти оптимальному здоров’ю та благополуччю всіх людей з аутизмом.

Зусилля ВООЗ зосереджені на:

  • збільшення прихильності урядів до вжиття заходів для покращення якості життя людей з аутизмом;
  • надання вказівок щодо політики та планів дій, які стосуються аутизму в ширшому контексті здоров’я, психічного здоров’я та здоров’я мозку та інвалідності;
  • сприяння зміцненню спроможності працівників охорони здоров’я надавати відповідну та ефективну допомогу та сприяти оптимальним стандартам здоров’я та благополуччя людей з аутизмом; і
  • сприяння інклюзивному та сприятливому середовищу для людей з аутизмом та іншими порушеннями розвитку та надання підтримки особам, які доглядають за ними.

Комплексний план дій ВООЗ щодо психічного здоров’я на 2013–2030 рр. і Резолюція Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я WHA73.10 щодо «глобальних дій щодо епілепсії та інших неврологічних розладів» закликають країни усунути поточні значні прогалини в ранньому виявленні, догляді, лікуванні та реабілітації психічних і нервових розладів. стани, до яких відноситься аутизм. Він також закликає округи задовольнити соціальні, економічні, освітні та інклюзивні потреби людей, які живуть із психічними та неврологічними розладами, та їхніх сімей, а також покращити спостереження та відповідні дослідження.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень